Визначено новий порядок виплати компенсацій мандрівникам

Правила дозволяють фінансових гарантів, які надають гарантію одному туроператору, укладати угоди про співробітництво між собою з метою розподілу прав і обов’язків при розгляді поданих заяв про виплату компенсацій.

Нагадаємо, відповідно до нової редакції галузевого закону, у туроператора і раніше має бути фінансове забезпечення. Воно може бути надане страховою компанією, страхує фінансову відповідальність туроператора, або банком, що надає банківську гарантію. Зазвичай туроператори підписують договори з одним страховиком або з декількома.

Нова постанова уряду від 10 лютого каже, що якщо туроператор співпрацює одразу з декількома страховими компаніями, у договорі реалізації турпродукту повинен бути зазначений розмір фінансового забезпечення відповідальності туроператора. Також окремо повинна міститися інформація про розміри банківських гарантій та (або) страхових сум за всіма укладеними договорами страхування та (або) договорами про надання банківської гарантії, які підписані з організаціями, які страхують відповідальність туроператора.

У 2017 році туроператори, що займаються виїзним туризмом, зобов’язані оформити туристичні гарантії на суму 5% (але не менше 50 мільйонів рублів) від сумарної ціни туристичного продукту за 2016 рік. Буде створений фонд персональної відповідальності туроператора. Якщо він перерахує необхідну суму, то з наступного року зможе не оформляти фінансову гарантію. Фінансова гарантія для туроператорів, які займаються внутрішнім туризмом, становить 500 тис. рублів.

Згідно з правилами, фінансову гарантію будуть виплачувати після подання відповідної заяви. Потім вимога надходить в організацію, яка страхує відповідальність туроператора, вона формує реєстр вимог. Формування документа відбувається протягом 20 календарних днів з моменту отримання першого вимоги.

Якщо відповідальність туроператора страхує кілька організацій, можна звернутися в будь-яку з них на свій розсуд. Якщо організація не задовольнила вимоги або задовольнила їх не в повній мірі, можна зажадати залишок невиплаченої суми в іншого страховика.

В 175 ФЗ «Про основи туристської діяльності в РФ» міститься список документів, які необхідно подавати для виплати компенсації. Страховик повідомляє, що може виплатити необхідну суму і перераховує її на зазначений рахунок заявника протягом 10 календарних днів після того, як був складений реєстр вимог.

Постанова вперше дозволив організаціям, які страхують відповідальність туроператора, укладати угоди про співробітництво. Така угода визначає взаємодія таких організацій при розгляді вимог: обмін документами, доданими до вимог, а також інформацією, що міститься у реєстрах вимог, порядок розподілу між організаціями обов’язки виплати в розмірі реальної шкоди, завданої заявнику, і черговість виплат.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *