Фетр для творчості

Здавалося б порівнювати натуральний і синтетичний фетр не логічно, але спробувати зшити з корейського мене сподвигло його якість. Я пробувала на дотик кілька синтетичних фетру до цього і вони крім обурення у мене нічого не викликали. Просвічувалися на світлі і скрипіли під пальцями. Корейська фетр як для синтетичного просто незрівнянний. Він дуже щільний, дуууже м’який на дотик, ніжний і шовковистий. А ще рівномірний і представлений широкою палітрою відтінків. Кольори чітко визначені — якщо білий, значить сніжно-білий, якщо волошковий, то він волошковий, без варіацій. Також в ньому немає зайвої пухнастості, властивої іспанської. Ну і, звичайно ж, приємна ціна, яка порадує будь-яку рукодільницю. фетр купить.

Звичайно, про іспанську, я можу говорити годинами, в нього я закохана по вуха, але об’єктивно варто відзначити всі перераховані вище достоїнства корейського.

Іспанська. Він так само дуже м’який, але м’який трохи по-іншому, про це я скажу далі. Щільний, але щільність найчастіше варіюється в залежності від кольору, а може партії, рулону, вихідної сировини (вовни). Тобто тут швидше за все грає роль той факт, що фарбується натуральне волокно і кожен барвник по-різному на нього лягає. Звідси і невелика розмиття в деяких відтінках. Природна, природна, але коли порівнюєш ці два фетру чітко розумієш — в натуральному складно домогтися таких же чистих кольорів, як в синтетичному. Найніжнішим і пухнастим з іспанського є білий фетр. Складний в роботі, з ним потрібно дуже обережно ставитись. Решта відтінки — приємно щільні і витримують і вивертання, і щільну набивання. Загальноприйнятим мінусом в роботі з іспанським фетром є його пухнастість, адже він напіввовняної. Через це в процесі експлуатації на готових виробах можуть з’являтися т.зв. катишки. Корейська цього менш схильний до, тому що синтетичні волокна дрібніше і дуже щільно прилягають один до одного.

Моя думка з цього приводу така, що багато що залежить від того, як господар буде звертатися з готовим виробом і для чого його буде застосовувати. Активні дитячі ігри може не витримати не тільки іспанська, але і будь-який інший фетр, та й будь-яку магазинну іграшку можна привести в неналежний вигляд дуже швидко.

Далі. Я взяла одну викрійку і розкроїла ці два види фетру. Тобто по ідеї кити мали вийти однаковими за розміром. Шити мені було приємно з обох видів. Вивернулася все теж однаково добре. А ось під час набивання іспанець і кореєць пішли абсолютно різними шляхами.

Про чарівну властивість іспанського злегка розтягуватися під потрібну форму я вже знала. Він в цьому плані дуже еластичний і піддатливий. Він не розтягується до дірок, немає, але класну округлу форму він «уміє» приймати без будь-яких додаткових виточок. А ось корейський розтягуватися відмовився. Я думала щільна набивка це виправить, але немає. У кита з корейського навіть на 5 грам наповнювача більше (хто орієнтується в вазі холлофайбера, знає, що це ціла долоню за обсягом). Але пузатий і округлі він від цього не став. Після всіх моїх старань його хоч якось скруглить навіть повело шви на спинці, а при Утяжка виїмок під очі утворилися невеликі заломи. Хоча справедливості заради треба відзначити, що на більш дрібних і плоских деталях (хвості і плавцях) — різниці майже не було. Але нам же важливий загальний вигляд іграшки. Загалом кит з іспанського навіть за розміром вийшов більше, хоча наповнювача в ньому менше.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *