Фундамент на сваях

Будова гвинтових паль

В першу чергу варто відзначити досить широкий асортимент представлених виробів. У продажу є безліч гвинтових паль, що класифікуються за:

— числу, виду і розміру лопатей;

— величиною сприймаються навантажень;

— довжині і діаметру стовбура;

— марці і товщині стали;

— типу антикорозійного покриття.

Однак незважаючи на різноманіття виробів, всі вони мають приблизно однакову будову Фундамент на сваях. Типова гвинтова паля являє собою довгий металевий стрижень, з вигляду нагадує трубу, з оснащеним різьбовим елементом загостреним наконечником. Порожня структура дозволяє значно знизити вагу конструкції, довгаста форма стрижня сприяє подоланню промерзає шару, а наявність нарізки або лопатей забезпечує відносно просте заглиблення і закріплення предмета.

Що стосується безпосередньо різьблення, то вона тут стандартна (права), тому закручування відбувається за допомогою обертання конструкції за годинниковою стрілкою. Відповідно, при необхідності викрутити палю потрібно обертати виріб проти годинникової стрілки. Останнє може знадобитися, якщо на шляху проходження стрижня попався камінь або інше тверде тіло, що перешкоджає подальшому просуванню.

Насправді, існування такого широкого асортименту продукції обумовлено як раз таки різноманітністю присутнього на типовою будмайданчику грунту. Наприклад, в залежності від ступеня промерзання і щільності ґрунту рекомендується використовувати палі певної довжини, оснащені знову ж лопатями достатнього розміру (чим глибше знаходиться межа промерзання і слабкіше грунт, тим довше повинен бути стрижень і ширше лопаті наконечника). Крім того, досить значна кількість примірників дозволяє без зусиль підібрати саме той зразок, що найкраще підходить під конкретні умови (призначений для даного типу місцевості і здатний витримувати розрахункові навантаження).

Крім характерних особливостей грунту, слід враховувати і поточний час року. Так, зимовий період накладає додаткові обмеження на вибір гвинтових паль: через промерзання грунту доводиться віддавати перевагу виробам, у яких і діаметр стрижня, і коефіцієнт міцності лопатей / різьблення більше.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *